Hole a vybavení pro Nordic Walking

..ti z Vás, kteří chcete opravdový zážitek z Nordic walking OBRAŤE SE NA SVÉHO INSTRUKTORA. Jen správně proškolení lidé vám mohou přinést kvalitní informace. Ve světě koluje mnoho mýtů a chybných sdělení o Nordic Walking a Česká republika není vyjímkou.

Hole pro Nordic walking se najčastěji zaměňují za turistické (které má většina lidí u nás doma, jako hole do hor na tůry). Srovnání turistická hole versus SPRÁVNÉ HOLE NA NORDIC WALKING video.

Vlba správné délky hole

..tabulka je přednastavená, funhuje a pomáhá, i když zjednodušeně vybrat holi dle Vaší výšky postavy, např. když měříte 175cm tak dle tabulky hole pro Vás budou 120cm, ale pozor výška postavy není jediné kritérum volby. S výběrem holí Vám poradí kvalitníinstroktor.

Pro Nordic Walking ve své původní a ryzí podobě, jako aktivní pohyb s holemi, se od prvopočátku vzniku požívaly „jednodílné“ pevné hole, které nejlépe zvládají nároky nárazů a odrazů z nich! V tom jsou největší nároky na materiál a je to zároveň „technologická“ podstata specifik holí pro Nordic Walking. Ano existují i hole na Nordic Walking skládací, které mají své limity. Nám se dlouhodobě osvědčili nejlépe jednodílné.

Oblečení a obuv na Nordic walking

Oblečení a obuv by mělo být přizpůsobeno podmínkám, ve kterých je Nordic Walking vykonáváno. Základem pro výstroj bude, stejně jako u jiných chodeckých či běžeckých sportů, kvalitní, pohodlná a vhodná obuv. V našem kamenném severském obchůdku a i internetovém obchodě, kde si můžete vyzkoušet vybrané modely obuvi a vhodné vybavení pro Nordic walking.

chuze/vybaveni.txt · Poslední úprava: 07.01.2014 14:15 (external edit)

Mgr. Miroslav Mira, mobil 776 750 814, info@severskachuze.cz, www.severskachuze.cz